kõik kategooriad

Avaleht>Uudised

Hunan Xiangyan Seed Industry Co., Ltd. juurviljakasvatuse näpunäited.

Postitatud 2024-04-20

Temperatuur soojeneb aprillis järk-järgult, sademete hulk suureneb oluliselt, kõik taastub, pinnas sulab ja algab kevadine künd. On ütlus: "Veebruar Ching Ming pole enne, märts Ching Ming pole pärast", mis annab märku, et kevadine põllukultuuride külv tuleks valida enne Ching Mingi festivali. Sel kuul on aktiivne ja vahelduv mõju külm ja soe õhk, tuleb ka madala temperatuuriga ilm, temperatuurimuutused. Selle kuu peamised agrometeoroloogilised katastroofid on pidev vihmane ilm madala temperatuuriga ja hiline pakane (tagurpidi kevadkülm) .

Selle kuu peamised köögiviljakasvatuse korraldused:

Esiteks on käesolev kuu põllumajanduse jaoks tihe õitsemis- ja viljaperiood tomatite, paprika, baklažaani, kurgi, kõrvitsa, suvikõrvitsa ja muude varajase puu- ja juurviljade kilemajas, juurviljade külvamisel ja istutamisel avamaal. Selle kuu keskpaigas ja lõpus pöörake suuremas ja keskmises temperatuuri tõusvas plastmajas rohkem tähelepanu ventilatsioonile päeval ja öösel. Samal ajal korja varakult õigel ajal esimesed ja alumised viljad, et soodustada taime kasvu ja taime ülaosa vilja kandmist.

Teiseks tuleb teha erinevat tüüpi köögiviljakultuuride külvamine, seemikute istutamine ja ümberistutamine; tugevdada põllumajandamise juurvilju ja juurvilju avamaal ja plastmajas; jätkake head tööd kraavide puhastamisel ja kuivendustöödel kevadise kaelusrohelise, kevadsalati jaoks, koristage aegsasti kõikvõimalikke köögivilju plastmajas.

pilt-1

I. Seemikute majandamine

Köögiviljad aprillis külvamiseks ja seemikute kasvatamiseks on kapsas, redis, spinat, seller, koriander, krüsanteem, amarant, bambuslehtsalat, päevalill, lehmahernes, karvane uba, lääts, jicama, mis külvatakse otse avamaale; kurk, kõrvits, lehmahernes, kapsas, millest seemikud avamaal kasvatada; ingver tuleks enne külvi idandada.

pilt-2

Ⅱ. Kasvatamine

Solanaceae, melonite, ubade, salati, bambuslehtsalati, ubade ja kartulite jne jaoks kasutatakse multšikatet või avamaal kasvatamist.

pilt-3

Ⅲ. Põllumajandus

Seemikud kasvavad kiiresti ja sobiva temperatuuri korral istutatakse õigel ajal. Kui seemik ei saa õigeks ajaks istutada pidev vihmasadu või tööjõupuudus, toitainete ala laiendamiseks tuleks igale istikuplaadile jätta rohkem ruumi. Kastmist kontrollides ärge laske seemikul ülerahvastatud, mis põhjustab jõulist kasvu. Mõistlik vahekultuur ei saa mitte ainult suurendada ümberistutusindeksit, vaid soodustab ka põllu mikrokliima muutmist, nagu näiteks salati vaheldamine melonite, ubade ja muude köögiviljakultuuridega, mille mõju on väga ilmne. Enne ümberistutamist tuleb teha sügavkünd ja peenäestamine, peenra pinnase ettevalmistamine, piisava väetise andmine.

Kuuri eemaldamine ja igasuguste juurviljade peen majandamine plastmajas. Värske õhu vahetus, drenaaž, jahutus peab toimuma vastavalt ilmastikuoludele, et luua head keskkonnatingimused taimede kasvuks.

Tomatid, kurgid, oad, lehmaherned tuleks õigeaegselt üles seada, et vältida taimede mahakukkumist; Lillede ja puuviljade kaitsmiseks pihustatakse tomatikemikaalit; kõiki köögiviljakultuure tuleks pihustada vedela kaaliumdivesinikfosfaadiga; melonikultuure tuleks kunstlikult tolmeldada; kui melonid on 3-4 lehega, piserdage etüleenglükooli, mida saab saagikuse suurendamiseks kasutada varajase valmimisajaga sordis; lillkapsast ja sellerit tuleks pritsida ka vedela booraksiga kui juurevälist väetist ning sellerit tuleks pritsida vedela giberelliiniga (1 g pulbrit 50 kg vee kohta), et suurendada saagikust ja parandada kvaliteeti.

Pöörake tähelepanu kündmisele, nii et muld oleks hästi ventileeritud, et tagada põllukultuuride normaalne kasv.Köögiviljade õige kastmine plastmajas ümberistutamise ajal, et vältida liigniiskust, mis põhjustab juurte mädanemist ja surnud seemikute teket. Köögiviljade avamaal kasvatamisel pöörake tähelepanu kündmisele ja rohimisele, et lahendada valguse ja väetise pärast konkureerivate umbrohtude ja köögiviljade vastuolu. Keemiline umbrohutõrje peab toimuma rangelt vastavalt tööprotseduuridele.

pilt-4

Ⅳ. Kahjuritõrje

Pöörake tähelepanu tomatihallituse, varajase lehemädaniku, hilise lehemädaniku, pruunmädaniku, baklažaani pruuntriibulise haiguse, hallituse, antraknoosi, hahkhallituse ennetamisele ja tõrjele.Pöörake tähelepanu lehetäide, Aulacophora femoralis, agrotis ypsilon, phyllotreta striolata fabricius, plutella xylostella, kapsarööviku,ja nii edasi.

pilt-5

V. Saagikoristus

Köögiviljad, mida saab sel kuul koristada, on kapsas, redis, porgand, kapsavõrsed, salat, krüsanteem, koriander, spinat, porrulauk, lehtkapsas, lillkapsas, kurk, kõrvits, kõrvits, suvikõrvits, oad, lehmahernes, tomat, baklažaan, tšilli paprika, amarant, bambuse lehtroheline, tilk päevalill, lootosejuur ja nii edasi.

pilt-6